Přejít na článek: 2. ročník participativního rozpočtu Probuď Tachov

2. ročník participativního rozpočtu Probuď Tachov

Po prvním ročníku, který se setkal s velkým ohlasem, je tu druhý ročník, kde budete od začátku do konce nedílnou součástí.

Od 1. října do 31. prosince 2024 můžete zasílat své návrhy jak vylepšit město, zútulnit veřejné prostrantví či zlepšit život ve městě. Letos se cílová částka vydaná z městského rozpočtu zvyšuje na 1,5 mil. Kč. Stále platí pravidlo, že bude realizováno tolik projektů, kolik se jich do dané částky vejde.

Níže zkrácená pravidla podávání návrhů:

• Návrh musí mít přínos pro město i jeho občany a musí být k němu zajištěn přístup všem občanům bezplatně po většinu dne.
  • Realizace návrhu musí být v kompetenci města a na jeho pozemcích, to si můžete ověřit v online katastru nemovitostí.
  • Do celkových nákladů se počítá i projektová dokumentace. Projektovou dokumentaci vypracuje město Tachov.
  • Návrh nesmí být v rozporu se strategickým a územním plánem nebo s plánovanými investičními akcemi města.
  • Návrh musí být realizovatelný během 2 let od závěrečného hlasování a udržitelný po dobu 5 let.
  • Návrh může podat každá fyzická/právnická osoba žijící/se sídlem na území města Tachova a jeho osadách. Navrhovatelé nejsou věkově omezeni.
  • Každý občan může navrhnout max. 2 návrhy.
  • Návrhy můžete podat elektronicky e-mailem na e-mailovou adresu tereza.korinska@tachov-mesto.cz nebo osobně na podatelně městského úřadu s označením „Probuď Tachov“. Pro podání budou volně ke stažení speciální formuláře.

Pokud chcete poradit, konzultovat svůj návrh nebo pomoc s odhadem celkových nákladů pište na e-mail: tereza.korinska@tachov-mesto.cz.

Veškeré informace a kontakty najdete na stránkách probudtachov.cz.

Přejít na hlavní navigaciPřejít na začátek článeku: 2. ročník participativního rozpočtu Probuď Tachov