Přejít na článek: V Tachově a okolí funguje Nábytková banka Plzeňského kraje

V Tachově a okolí funguje Nábytková banka Plzeňského kraje

1. června 2024 zahájila v Tachově a okolí činnost Nábytková banka Plzeňského kraje, z.s., která funguje s finanční podporou Krajského úřadu Plzeňského kraje a Magistrátu města Plzně.

Město Tachov navázalo spolupráci s Nábytkovou bankou Plzeňského kraje, z.s., která umožňuje občanům měst a obcí stát se dárci nábytku a ostatního vybavení nebo naopak využít její pomoci a požádat o podporu, jsou-li osobami v nouzi. Služba je poskytována zdarma.

Informace pro dárce

Máte-li doma nábytek a vybavení, které byste rádi někomu věnovali a pokud je funkční a hygienicky nezávadné, můžete se obrátit na koordinátorku nábytkové banky na tel. 602 139 868 od pondělí do čtvrtka mezi 8.00 až 16.00 hodinou, nebo napište na e-mail nábytkové banky info@nbpk.cz.

Nábytek mohou pracovníci nábytkové banky vyzvednout ve Vaší domácnosti nebo ho můžete předat ve skladě – Jiráskova 214, Rokycany (bývalý IRA bazar) po předchozí domluvě.

Koordinátorka s Vámi domluví podmínky a termín předání. Nábytková banka Vám může pomoci také s vyklízením nemovitosti (pozůstalosti, atd.)

Kdo může být dárcem?

Dárcem může být kterýkoliv občan, který má nadbytečný nábytek či vybavení domácnosti nebo firma, která se zbavuje nepotřebného nábytku, popř. výrobci nábytku nebo obchodníci s nábytkem.

Co lze darovat?

nábytek – jednotlivé kusy i sestavy domácího nábytku, kancelářský i venkovní nábytek (skříně, komody, postele, židle, stoly, ...)
vybavení domácnosti – odpadkové koše, koše na prádlo, dózy atd.
nádobí – hrnce, talíře, příbory atd.
svítidla bytový textil – záclony, závěsy, povlečení, prostěradla, ručníky, utěrky
dětské potřeby - židličky, postýlky, vaničky, lehátka, přebalovací pulty, hračky (pouze omyvatelné)
elektrospotřebiče – pračky, ledničky, mikrovlnky, žehličky atd.

Darované věci musí být plně funkční, čisté, bez parazitů a bezpečné k dalšímu užívání. Poškrábání, povolené šrouby a jiné drobné vady být mohou. Nábytková banka si vyhrazuje právo dar odmítnout v případě, že již nelze použít nebo má aktuálně plnou kapacitu skladovacích prostor.

Informace pro osoby v nouzi

Materiální pomoc poskytuje nábytková banka nepřímo skrze partnerské odběratelské organizace (sociální služby, sociální odbory příslušných měst a obcí, atd.). Aktuální seznam partnerských organizací naleznete na www.nbpk.cz.

Jak požádat o pomoc?

Potřebujete-li podpořit nábytkem či jiným vybavením, obraťte se na své sociální pracovníky a společně vyplňte formulář Žádost o poskytnutí materiální pomoci, který naleznete na www.nbpk.cz. Sociální pracovník ho zašle e-mailem na info@nbpk.cz a následně se přímo s Vámi spojí pracovník nábytkové banky a dojedná předání vybavení.
Nábytek a další vybavení domácnosti poskytujeme osobám v nouzi skrze partnerské organizace zdarma.

Občané Tachova tak získávají po REUSE centru další možnost, jak pomoci druhým, nebo naopak, jakou další pomoc mohou využít.

Přejít na hlavní navigaciPřejít na začátek článeku: V Tachově a okolí funguje Nábytková banka Plzeňského kraje