Přejít na článek: REVIS přichází se širokou nabídkou kurzů digitálního vzdělávání

REVIS přichází se širokou nabídkou kurzů digitálního vzdělávání

Regionální vzdělávací středisko (REVIS) v Tachově si připravilo širokou nabídku kurzů v oblasti digitálních kompetencí. Ať už práci s programem Adobe, kde se naučíte základům grafiky, nebo práci s fotkami, tak i kurz o umělé inteligenci AI. Každý občan může využít příspěvků na kurzovné 82% nebo 100% z ceny. Pojďme se blíže podívat na konkrétní kurzy.

Pracovník/pracovnice grafického studia

• rekvalifikační kurz: hrazeno v plné výši (100%) Úřadem práce
  • uzávěrka přihlášek: 8. prosince 2024
  • délka trvání kurzu: 81 hodin + 3 hodiny zkouška
  • zahájení 7. ledna 2025 a ukončení 22. dubna 2025

Absolvent kurzu je připraven na práci v grafických, reklamních a DTP studiích. Naučí se efektivně zpracovávat vektorovou a rastrovou grafiku, vytvořit grafický návrh na obvyklé reklamní materiály s využitím grafických programů, upravovat digitální fotografie v grafických programech a připravovat podklady pro tisk.

Umělá inteligence pro každého

• vzdělávací kurz: cena kurzu je 10.000 Kč (dotace Úřadu práce 82%)
  • doplatek účastníka: 1.800 Kč
  • uzávěrka přihlášek: 9. 10. 2024
  • délka trvání kurzu: 16 hodin
  • termíny: 8. a 9. listopadu; 13. a 14. prosince (pátek 15.00 – 19.00 hodin, sobota 08.00 – 12.00 hodin)

Kurz pro ty, kteří věří v digitální budoucnost a nechtějí promeškat aktuální trendy. Na kurzu získáte přehled o vývoji a aktuálním fungování AI nástrojů a praktické tipy, jak s nimi začít pracovat. Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky, praktické dovednosti využijete ve svém pracovním i osobním životě.

Adobe Photoshop, Illustrator, InDesign a Webdesign a Figma

• vzdělávací kurzy: dotace Úřadu práce 82%
  • doplatek účastníka: 990 Kč/Photoshop, Illustrator, Webdesign a Figma; 1782 Kč/InDesign
  • uzávěrka přihlášek: vždy 30 dnů před konáním kurzu
  • délka trvání kurzů:
    16 hod. -
    Photoshop (7. 1. - 4. 2. 2025), Illustrator (11. 2. - 11. 3. 2025), Webdesign a Figma (18. 3. - 15. 4. 2025)
    32 hod. - InDesign (22. 2. - 15. 3. 2024)
  • termíny: Adobe Photoshop, Illustrator, Webdesign a Figma - úterý (4x 17.00 – 20.00 hodin, 1 x 16.00 - 20.00 hodin)
    Adobe InDesign - sobota (4x 8.00 – 16.30 hodin)

Ideální pro ty, kteří nemají zájem o celý rekvalifikační kurz. Je možné se přihlásit na jeho dílčí části a vybrat si ten nástroj, který vás nejvíce zajímá.

Jak se přihlásit:

• Založte si online Identitu občana (např. NIA ID, Mobilní klíč eGovernmentu, eObčanku, bankovní identitu, IIG).
  • Vstupte do online Databáze kurzů Úřadu práce: www.mpsv.cz/jsem-v-kurzu
  • Klikněte v sekci „Kurzy digitálního vzdělávání“ na Vybrat kurz
  • Vyberte si kurz v rozšířeném hledání vlevo níže – podle poskytovatele – podle IČO poskytovatele (IČO REVIS: 71234608), najděte kurz, který vás zaujal, a přihlaste se do něj online pomocí Identity občana přímo v Databázi ÚP. (Pozn.: jakmile systém ověří vaši identitu, budete výše uvedenou proceduru vyhledávání kurzu opakovat)
  • V online formuláři Přihláška na kurz vyplňte všechna požadovaná pole a zaškrtněte v sekci doplňující informace:
    - Žádám o zařazení do evidence zájemců o zaměstnání
    - Žádám, abych byl po absolvování kurzu vyřazen z evidence zájemců o zaměstnání.
  • Úřad práce potvrdí příspěvek na váš kurz do 30 dnů, další informace dostanete od poskytovatele kurzu (od REVISu).

V případě jakýchkoliv dotazů či při problémech s přihlašováním se můžete obrátit na pracovnice REVISu Mgr. Alexandru Hruškovou (hruskova@revis-tachov.cz; 374 774 417) nebo Mgr. Ludmilu Klimentovou (klimentova@revis-tachov.cz; 374 774 412).

Přejít na hlavní navigaciPřejít na začátek článeku: REVIS přichází se širokou nabídkou kurzů digitálního vzdělávání