Přejít na článek: Stáž tachovské městské policie u rychlé záchranné služby

Stáž tachovské městské policie u rychlé záchranné služby

Strážníci tachovské městské policie mají možnost se účastnit stáže u rychlé záchranné služby (RZS) a rozšířit své znalosti v poskytování první pomoci.

Spolupráce městské policie (MP) a rychlé záchranné služby vzešel z iniciativy vrchního strážníka Jana Habrdleho. „Jedná se o možnost poznat práci RZS zblízka a získat tak širší povědomí o jejich činnosti během celé služby. Benefitem je samozřejmě i navázání bližších mezilidských vztahů mezi kolegy z RZS a MP, jelikož spolu často spolupracujeme," dodává vrchní strážník Jan Habrdle.

Průběh směny

Strážníci absolvují u RZS standardní dvanáctihodinovou denní směnu, od 07.00 do 19.00 hodin. Během celé směny jsou přítomni u všech výjezdů jako třetí osoby, tedy jako pozorovatelé daného dění. V době klidu se strážníci vzdělávají v první pomoci a úkonů s tím spojenými, ale také se seznamují s celkovým fungováním rychlé záchranné služby.

Přínos stáže

Strážníci se stáže účastní dobrovolně, ze svého vlastního zájmu. Tím, že získají povědomí o fungování RZS při výjezdu budou schopni v terénu lépe předvídat, jaké situace mohou nastat a budou na ně připraveni. Jelikož je při záchraně života vždy rozhodující rychlost, zkušenosti a znalosti nabyté na této stáži jim v kritických situacích mohou pomoci.

"Jsem ráda, že máme takovouto možnost, neboť je důležitý i "druhý" pohled k tomu, abychom si ucelili teoretické znalosti s těmi praktickými, k čemuž máme na záchranné službě příležitost. Za mě obrovské plus," dodává ke stáži strž. Habrdlová. I ostatní kolegové, kteří se již stáže účastnili, jsou rádi za tuto osobní zkušenost, která se jim bude hodit nejen v pracovním, ale i v soukromém životě.

Přejít na hlavní navigaciPřejít na začátek článeku: Stáž tachovské městské policie u rychlé záchranné služby